Gündem

Samsung Galaxy A8 resmen duyuruldu

By

on

Samsung’un eski plastik kasasını terk edip yeni, sağlam ve şık modeller ile duyurduğu A serisinin en yeni modeli Galaxy A8, bugün itibariyle resmiyet kazandı. Daha önce GFXBenchmark testiyle özelliklerini, sonrasında da sızan fotoğraflarını gördüğümüz yeni model, Samsung’un şimdiye kadar çıkardığı en ince telefon oldu.

Samsung Galaxy A8, metal bir çerçeveye ve Galaxy S6’da gördüğümüz hafif kavisli kasaya sahip. Ancak telefonun arkasındaki cam ekran, A serisinin imzası niteliğinde diyebileceğimiz alüminyum ile değiştirilmiş. Yalnızca 5.9 mm kalınlığında olan cihaz, 5.7 inç boyutunda Full HD Super AMOLED ekrana sahip ve bu boyutta bir telefon düşünüldüğünde 151 gramlık ağırlığı ile de phablet standartlarında oldukça zarif bir izlenim çiziyor.

Kasanın altına baktığımızda ise orta sınıf bir Qualcomm Snapdragon 615 yonga seti, 2 GB RAM, 3050 mAh batarya görüyoruz. Telefon 16 ve 32 GB seçenekleriyle satışa çıkacak ve microSD desteğiyle de depolama alanını arttırmak mümkün olacak. Bu microSD kart girişi aynı zamanda ikinci SIM için de kullanılabilecek. Yani isterseniz depolama alanını arttırabilecek, isterseniz de ikinci bir SIM kart kullanabileceksiniz ama ikisi aynı anda olmayacak.

Samsung Galaxy A8’in arka kamerası ise 16 MP çözünürlüğü gösterse de, Galaxy S6 ve S6 edge’de gördüğümüz inanılmaz kaliteli kamera kadar güçlü değil. Elbette Samsung’un yine ileri bir teknoloji kullandığı kameranın sağlam bir performans sergileyeceğini düşünüyoruz.

Yeni modelin bir diğer üst düzey özelliği ise parmak izi okuyucusu. Samsung’un amiral gemisi modellerinden neredeyse hiç farklı olmayan A8, A serisinin de gördüğü en güçlü telefon olmuş durumda. Şu an için telefonun beyaz, siyah ve altın renkleriyle sunulacağını biliyoruz. Telefon ilk olarak Samsung’un Çin web sitesinde ortaya çıktı ve dünyanın kalanına ne zaman ve ne şekillerde gönderileceği bilinmiyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir