Gündem

Samsung Galaxy A8 göründü

By

on

Şubat ayının başlarında Samsung’un yeni politikası kapsamında sağlam ve metal bir kasa ile şık bir tasarımı buluşturan Galaxy A serisi, kullanıcıyla buluşmuştu. Galaxy A3, A5 ve A7’den oluşan serinin en yeni üyesi ise henüz resmi olarak duyurulmayan Galaxy A8 olacak. Serinin tüm özellikler bakımından en üstünde olması beklenen yeni cihazın, 5.7 inçlik bir ekrana sahip olacağı yönünde dedikodular bulunuyordu ancak sızan bir GFXBench testi, yeni telefonla ilgili farklı ve detaylı özellikleri açığa çıkardı.

galaxy a8

Benchmark testinin indekslenen sonuçlarına göre, Samsung Galaxy A8, 5.5 inçlik 1080p çözünürlüğe sahip bir ekran ile gelecek. Galaxy A7’deki ekranı aynen koruyan Samsung, bu telefonla karşılaştırdığımızda kamerayı 16 MP boyutuna çekerek minik iyileştirmeler yapmış görünüyor. Yeni modelin kalan özellikleri arasında 1.4 GHz hızına sabitlenmiş Snapdragon 615 yonga seti, 2 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanı bulunuyor.

Samsung Galaxy A8’in parmak izi sensörüne de sahip olacağı söylenirken, doğal olarak test sonuçlarından böyle bir bilgiye ulaşıp bunu doğrulamak mümkün değil. Yine de gördüğümüz kadarıyla A7 üzerinde yapılan küçük oynamalar, telefonu yalnızca azıcık iyileştirilmiş bir üst model olarak görmemize sebep olacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir