Gündem

Samsung Galaxy A7, piyasaya çıkmaya hazırlanıyor

By

on

Samsung’un önceki ay tanıttığı Galaxy A3 ve A5 ile birlikte çıkması beklenen ancak bu telefonlardan bağımsız olduğu sonradan anlaşılan yeni telefonu Galaxy A7, Çin’deki resmi makamlardan biri olan TENAA’ya giderek son düzlüğe girmiş oldu. TENAA ziyaretinin sonucunda ise, Samsung Galaxy A7’nin ölçüleri ile telefonun bazı özellikleri ortaya çıktı.

Samsung’un yeni akıllı telefonu, Koreli devin şimdiye kadar çıkardığı en ince Galaxy telefon olacak. 150.9 x 75.9 x 6.3 mm’lik fiziksel ölçüm değerlerine sahip olan Galaxy A7, yalnızca 133 gram ağırlığında olacak. Yani telefon Samsung’un inceliğiyle çok övündüğü Galaxy Alpha’dan neredeyse yarım milimetre daha ince olacak.

galaxy a7

TENAA’daki telefon sayfası bunların dışında Galaxy A7’nin önceki dedikodularla uyumlu şekilde 5.5 inç boyutlarında 1080p bir ekranı olacağını doğruluyor. Telefonun diğer donanım özellikleri arasında ise 1.5 GHz sekiz çekirdekli CPU ile birlikte 64-bit Qualcomm Snapdragon 615 yonga seti, 2 GB RAM, 16 GB dahili depolama alanı, 12 MP arka, 5 MP ön kameralar bulunuyor.

Samsung Galaxy A7’nin TENAA’dan geçen modelinin ise Çin pazarına özel bir model olduğunu belirtelim. Uluslararası bir modelin de kısa zaman içerisinde ortaya çıkması bekleniyor.

Samsung’un Galaxy A7 için resmi lansmanı ise 2015 başlarında gerçekleştirmesini bekliyoruz. Yeni telefon, şirketin orta sınıfa hitap eden Galaxy A serisinin üçüncü üyesi olacak. Galaxy A7 için daha önce de bir benchmark sonucu yayınlanmıştı.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir