Gündem

Samsung Galaxy A7 güçlü geliyor

By

on

Samsung’un yakın zamanda lansmanını yapacağı A serisi akıllı telefonlardan A3 ve A5 şimdiye kadar çok kez sızmış, Galaxy A7 hakkında yeterli bilgiye ulaşamamıştık. A3 ve A5, tüm dünyaya dağıtılacak orta seviye telefonlar olurken, Galaxy A7  yalnızca birkaç ülkede piyasaya çıkacak ve diğerlerine göre nispeten daha pahalı olacak.

A7 ile ilgili bugüne kadar pek fazla detay görmesek de, önceki gün yeni telefonun GFXBench test sonuçları sızdı. Bu sonuçlar ışığında da telefonun tüm önemli özelliklerini görme imkanı bulduk.

galaxy-a7-gfx

Galaxy A7, 5.2 inç ekranında 1080p çözünürlük destekliyor. Telefonun 64-bit 8 çekirdekli işlemcisi, Qualcomm imzasıyla Snapdragon 615 olurken, Adreno 405 GPU da işlemciye eşlik ediyor. 2 GB RAM’e sahip olan telefonun sızan görsele göre 16 GB dahili depolama alanı bulunuyor. Arka kamera 12 MP çözünürlükte fotoğraf çekerken, ön kamera da 5 MP gibi kaliteli bir seviyede tutulmuş.

Şimdilik Galaxy A7 ile ilgili elde edilen bilgiler bu kadar, A serisi telefonların önümüzdeki günlerde tanıtılmasını bekliyoruz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir