Gündem

Samsung, Galaxy A3 ve A5’i duyurdu

By

on

Samsung, uzun zamandır görselleri ve özellikleri sızan, çokça dedikodusu yapılan yeni Galaxy A serisi telefonlarını resmen duyurdu. Genç tüketicileri hedef alan Galaxy A3 ve Galaxy A5, giriş seviyesinde, orta gelir seviyesine hitap eden bir telefon olarak tanıtıldı. Serinin telefonları çok sayıda renk seçeneğine ek olarak tamamı metalden oluşan sağlam ve kaliteli bir kasaya sahip olacak.

Telefonlardan daha üstün olanı Galaxy A5, 1.2 GHz dört çekirdekli işlemci ve 2 GB RAM’e sahip. 16 GB dahili depolama alanı, microSD kart ile genişletilebiliyor. 5 inçlik HD Super AMOLED ekrana sahip olan Galaxy A5, 13 MP arka, 5 MP de ön kameraya sahip. Tüm bağlantı özelliklerini bünyesinde barındıran telefon, LTE desteği de sunuyor. Samsung TouchWiz arayüzünde Android 4.4 KitKat ile satışa çıkacak olan Galaxy A5’in 6.7 mm kalınlığında ve 123 gram ağırlığında olduğunu da söyleyelim.

Daha mütevazı bir cihaz olan Galaxy A3 ise 1.2 GHz dört çekirdekli işlemcisini 1 GB RAM ile destekliyor. Dahili depolama alanı, çok düşük olarak nitelendireceğimiz 8 GB boyutunda tutulurken, microSD kart ile telefonun depolama alanını genişletmek mümkün. 4.5 inç qHD Super AMOLED ekranın çözünürlüğü ile ilgili bir bilgi verilmezken, Galaxy A3’ün arka kamerası 8 MP ölçüsünde fotoğraf çekebiliyor. Yeni modelleri ile gençleri hedef alan Samsung, birçok özelliği A5’ten A3’e geçerken düşürmesine rağmen son dönemin selfie modasını da göz önünde bulundurarak ön kameraya dokunmamış ve 5 MP’de bırakmış. Bağlantı ve yazılım özellikleri ağabeyi ile aynı olan A3, 6.9 mm ile biraz daha kalın olsa da 110 gramlık ağırlığıyla oldukça hafif bir telefon olarak öne çıkıyor.

Samsung Galaxy A3 ve Galaxy A5, Kasım ayından itibaren belirli ülkelerde satışa çıkacak. Telefonların fiyatı konusunda henüz herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir