Gündem

Samsung Galaxy A3, Android Lollipop almaya başladı

By

on

Samsung’un Android Lollipop güncellemeleri devam ediyor. Galaxy S ve Note serisi için Lollipop güncellemelerini hızla yayınlayan şirket, bu sefer de yazılım güncellemesini Galaxy A3 modellerine göndermeye başladı. Daha önce tüm Galaxy A serisinin de Lollipop alacağını açıklayan Samsung’un ilk durağı A3 olurken, A5 ve A7 modellerinin de kısa zaman içerisinde güncellemeye kavuşmasını bekliyoruz.

Samsung Galaxy A3 için yazılım güncellemesi hem telefonun Ayarlar kısmındaki güncelleme ekranına, hem de Kies yazılımına geldi. Güncellemeyi ilk alan ülke Rusya olurken, önümüzdeki birkaç gün içerisinde tüm dünyaya yayılması bekleniyor.

Direkt olarak Android 5.0.2 Lollipop işletim sistemine kavuşacak olan Galaxy A3 modellerinde performans ve stabilite iyileştirmelerinin yanında daha iyi bir pil ömrü, Materyal Tasarım’a göre düzenlenmiş yeni TouchWiz arayüzü ve çok sayıda değişiklik ile düzenleme bulunuyor.

Siz de şanslı Galaxy A3 kullanıcılarından biriyseniz önümüzdeki birkaç gün boyunca güncelleme ekranını kontrol ederek yeni Android’in gelip gelmediğine bakabilirsiniz.

Recommended for you

0 Comments

  1. B

    Eylül 6, 2015 at 8:02 pm

    Alacak arkadaslara uyari!

    Turkiyede modelinde yok bu guncelleme, amerikadaki 1.5gb ramli modellere geldi, turkiyedeki 1gb ramli modeller 4.4 den yukari cikmiyor.

    Isim rezilligi telefonun 64bit olmasi, hani baska cihaza guncelleme vermeseler sorun degilde, 64 bit cihazi 32bit androidle calismak zorunda birakan samsung bence utanmali.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir