Gündem

Samsung Galaxy A serisi çekişmeye hazırlanıyor

By

on

Samsung’un çok sayıda sızıntı ile neredeyse her alanda bilgi sahibi olduğumuz yeni Galaxy A serisi telefonları yakın zamanda duyurulacak. Şirketin anavatanı Güney Kore merkezli bir habere göre, Galaxy A3, Galaxy A5 ve Galaxy A7 telefonlar, Kasım ayı içerisinde Güney Kore’de satışa çıkacak.

Üç telefon da, donanım açısından farklı özellikleri olmasına karşın, iPhone rakibi olarak duyurulan ancak bekleneni veremeyen Galaxy Alpha’nın tasarımına benzer bir görünüme sahip olacak. Alt ve orta gelir seviyesine hitap edecek olan A serisi telefonlar, Galaxy Alpha’ya nazaran daha uygun fiyattan satılacak.

A serisi yeni telefonlar için ortaya atılan en ilginç iddia ise, Samsung’un bu telefonlar ile Çin pazarında hayli büyük bir paya sahip olan Xiaomi’ye rakip olmak istediği. Çin’deki satışları sayesinde Samsung ve Apple’ın ardından dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi haline gelen Xiaomi’nin büyümesine Samsung’un dur diyeceği söyleniyor.

Çin’deki satışları büyük oranda düşen Samsung, A serisi ile aşırı ucuz ancak makul donanıma sahip Xiaomi ürünlerine rakip olacak. Galaxy A3, A5 ve A7’nin makul denilebilecek bir donanıma sahip olsalar bile, Çin pazarında Xiaomi ile yarışacak bir fiyat etiketine sahip olup olmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir