Gündem

Samsung, 630.000 Galaxy Note Edge sattı

By

on

Samsung’un Eylül ayında tanıtıldığında gündeme bomba gibi düşen kavisli ekrana sahip telefonu Galaxy Note Edge, sınırlı sayıda üretimi yapılmasına rağmen 630.000 gibi bir satış rakamına ulaştı. Koreli basın kuruluşu DT’nin haberine göre, Samsung dünya genelinde 630.000 adet Galaxy Note Edge satmayı başlardı. İlk tanıtıldığında sınırlı sayıda olacağı ve birçok ülkeye gönderilmeyeceği söylenen, Türkiye’de de çıkmasını beklemediğimiz ancak Samsung Electronics Türkiye’nin yoğun çabaları sayesinde ülkemize giriş yapan model, tüketicinin yeniliklere kapalı olmadığını da göstermiş oldu. Samsung’un telefonu sınırlı sayıda çıkarma stratejisi, daha önce görülmemiş bir ürün olan Note Edge’in nasıl bir tepki alacağını da ölçmeye yönelikti. Yine de birlikte tanıtıldığı Galaxy Note 4 ile aralarında büyük bir fark olduğunu da söyleyelim. DT’nin haberine göre Galaxy Note 4, piyasaya sürülmesini takip eden 1 ay içerisinde 4.5 milyondan fazla sattı.

Samsung’un bir süredir satış ve kar oranında azalma gördüğü mobil cihazlar bölümünde böyle bir haberin olumlu karşılandığını söyleyebiliriz. Piyasaya biraz da acele ile sürüldüğü düşünülen Galaxy Note Edge’in, yüksek fiyatına rağmen böyle bir satış rakamına ulaşması ise Samsung’u cesaretlendirecek nitelikte. Hindistan’daki 1 numara pozisyonunu geçtiğimiz günlerde Micromax’a kaptıran Samsung, 2014’ün 4. çeyreğinde de pazar lideri pozisyonunu Apple’a kaptırmıştı.

Neredeyse her şeyiyle Note 4′ün aynısı olan Note Edge’de görülecek en büyük fark, 5.6 inç boyutundaki Quad HD+ bükülebilir ekran. HD’nin yanında bulunan artı, kenardaki ekranda bulunan ekstra 160 pikseli belirtiyor. Telefon Note 4′ten 3.8 mm daha genişken, 2.2 mm de daha kısa ve ek olarak 3000 mAh bataryası da Note 4 ile farklılık gösteriyor. Galaxy Note Edge, 2.7 GHz dört çekirdekli Snapdragon 805 işlemci ve 600 MHz Adreno 420 GPU ile güç alıyor. 3 GB RAM’e sahip olan telefon, 32 ve 64 GB dahili depolama alanı seçenekleriyle 2799 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Umuyoruz bu yeni haber ile birlikte Samsung biraz daha canlanır ve yenilikçi ürünlerini sunmaya devam eder. Nitekim şirketin 1 Mart’ta Mobil Dünya Kongresi kapsamında Barcelona’da tanıtacağı Galaxy S6 modelinin yanında bir de Galaxy S Edge isminde çift tarafı kavisli model tanıtması bekleniyor. Yeni telefonların çok sayıda özelliği ile birlikte S6’nın metal kasası ve iki cihazın da fiyatlarına kadar sayısız dedikodu bulunuyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir