Gündem

Rengarenk akıllı ampul Sylvania Smart Multicolor LED

By

on

Apple HomeKit uyumlu akıllı ampul, CES 2017’nin renkli yenilikleri arasında.

ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen yılın en önemli ve ‘ilk’ teknoloji fuarı CES 2017’de birbirinden ilginç yeni aygıtlar görücüye çıkmaya devam ediyor. Fuarda bu yılın öne çıkan trendlerinden biri olan akıllı ev odaklı ürün ve hizmetlerse kullanıcılara geniş bir yalpaze sunuyor. Bu noktada lanse edilen yeni ürünlerden biri ABD merkezli Sylvania tarafından geliştirilen ve hub gerektirmeyen akıllı LED ampul.

The Sylvania Smart Multicolor LED adıyla gelen akıllı ampul, klasik bir ampulden biçim olarak çok da farklı görünmüyor. Ancak daha aktif olmadan gözler önüne serilen geniş renk gamıyla ilgi çekici. Teknolojisi ise Apple HomeKit uyumluluğuna dayalı. Bu sayede Apple uyumlu akıllı evler için geliştirilen çözümleri arasına dahil oluyor. iOS cihazlardan uygulama üzerinden yönetilebiliyor. Zigbee üzerinden çalışıyor.

Siri uyumlu

Renklerin belirlenmesi ve açıp/kapatılmasının yanı sıra en çarpıcı özelliği Siri uyumluluğu. Bu sayede sesli komutlarla yönetimi mümkün. Açılıp kapatılması, renklerin değişimi, örneğin gün ışığına uygun renklerin yapılandırılması gibi özelliklerine ek olarak iOS cihazlardaki Bildirim Merkezi’ne doğrudan atanarak buradan açılıp kapatılabiliyor.

Mütevazı bir fiyat etiketi ile geliyor

Evi renk cümbüşüne çevirebilen bu ilgi çekici ampulun fiyat etiketinin 40 dolar olacağı bildirildi. Satışların önümüzdeki Şubat ayı itibarıyla Amazon ve şirketin kendi web sitesi üzerinden gerçekleştirileceği kaydedildi.

 

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir