Gündem

Reddit CEO’su istifa etti

By

on

Dünyanın en büyük sosyal ağlarından Reddit’in yönetim koltuğunda oturan CEO Yishan Wong, istifasını açıkladı. Reddit yatırımcılarından Sam Altman, istifanın sebebi olarak Reddit ofisini yeni bir konuma taşıma konusunda CEO Wong’un yönetim kuruluyla anlaşmazlığa düşmesini gösterdi. Bu olayı ciddi şekilde garipleştiren durum ise, yarım milyar dolarlık bir şirket CEO’sunun, ofisi San Francisco içerisinde başka bir yere taşıma fikri yüzünden istifa etmesi.

Daha da garibi ise, Wong’un Quora’daki açıklamasında bu hikayeyi doğrulaması oldu. “Sam’in açıkladığı tüm gerekçeler doğrudur. Böyle bir sebep yüzünden istifa etmemin inanması güç geldiğini biliyorum ancak uydurma olsaydı, kesinlikle daha iyi bir hikaye uydurabilirdik.”

Wong, ek olarak ilk kez CEO’luk yaptığını belirterek, böyle büyük bir ortamda bu işi yapmanın oldukça stresli ve yorucu olduğunu, özel hayatına ciddi ölçüde olumsuz etki yaptığını söyledi. Reddit gibi bir ağın CEO’su olarak çok eğlendiğini düşünen insanlara da, durum o şekilde olsa istifa etmeyeceğini özellikle vurguladı.

Wong, Reddit’in başındaki yeni ekibin büyük başarılara imza atacağına gönülden inandığını ve geleceğe umutla baktığını söyleyerek yazısını sonlandırdı. Reddit’te Wong’dan boşalan koltuğa, sosyal ağın kurucu ortağı Alexis Ohanian oturacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir