Donanım

Razer’den GeForce GTX 1080’li notebook

By

on

Oyun dizüstü bilgisayarları ile tanınan Razer, yeni modeli Blade Pro ile 17 inç ekranda limitleri sonuna kadar zorlamayı vaat ediyor.

Razer Blade Pro duyuruldu. 17 inç 4K G-Sync IGZO ekranlı oyuncu dizüstü bilgisayarında Intel Core i7 işlemciler, 32 GB DDR4 RAM, 2 TB HDD, PCI M.2 SSD depolama ve yeni nesil Nvidia GeForce GTX 1080 ekran kartı bulunuyor. Bu tamamen etkileyici donanım konfigürasyonunun potansiyel oyunculara sunulacağı fiyat ise hayli çılgınca: 3.699 dolar seviyesinde.

Üründe tamamen alüminyum şasi, hafif ve ince tasarım da öne çıkan detaylar arasında. Elbette en çok dikkat çeken noktaların başında touch pad’in konumlandırıldığı alan geliyor; dizüstü bilgisayarlardaki klavye aşağısına ve hafif sola konumlandırılan touch pad’lere önemli bir karşı duruş söz konusu; Razer Blade Pro’nun touch pad’i klavyenin sağında yer alıyor.

10-2

En nihayetinde ise sofistike tasarımlı, mega-güçlü bir oyuncu bilgisayarı söz konusu. Yine de fiyatının büyük bir düşünce katsayısına mahal verdiğini gözardı etmek imkansız görünüyor.

Modelin önceki nesil versiyonunda (2015 yılı) Intel Core i7-4720HQ işlemci, GTX 960M, 16 GB DDR3 RAM ve 256 GB SSD+500 GB HDD özellikleri vardı. Yeni nesil modelde tüm donanım yapı taşları baz alındığında oldukça önemli bir sıçramanın söz konusu olduğu net.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir