Gündem

Pokémon Go ile nasıl para kazanılır?

By

on

Şaka değil, bazı uyanık kişiler ve işletmeler Pokémon Go ile gelir elde etmenin yolunu buldu.

Pokémon Go ile alakalı daha çok haber ve yazı yayınlayacağımıza eminiz. Bu sefer oldukça yaratıcı iki fikir sayesinde Pokémon Go ile para kazanmanın yolunu bulanların bunu nasıl yaptığını anlatacağız. İşte Pokémon Go ile para kazanmanın yolları.

Yöntem 1: Aslında bu yöntem gayet güvenilmez ve tehlikeli bir yöntem. Uyanık işsiz güçsüzler insanların Pokémon Go hesap bilgilerini alarak (Google hesabınıza ulaşabilirler aman dikkat) veya doğrudan cep telefonunuzu alarak sizin için sokaklarda Pokémon avına çıkıyorlar. Yaklaşık bir saatlik Pokémon avının sonucunda 15-20 arasında Pokémon toplayabilen bu uyanıklar bu hizmet için 30 ila 70 dolar arasında (90 ila 210 TL) ücret talep ediyorlar. Bu yöntemin güvenilmez olmasının sebebi ise hizmeti aldığınız kişinin bir saat sonra telefonunuzla kayıplara karışıp bir daha ortaya çıkmaması. Uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Yöntem 2: Bu yöntem bireylerden çok işletmeleri ilgilendiren bir yöntem. Pokémon Go oyunu içinde Lure adı verilen bir yem sistemi bulunuyor. Lure olarak adlandırılan yemler ile belirli haritadaki bir bölgede daha çok Pokémon çıkmasını sağlayabiliyorsunuz. Lure almak içinse oyunun para birimi olan Pokecoin’e ihtiyacınız var.

100 dolar ile 14.500 Pokecoin almak mümkün. 14.500 Pokecoin ile içinde 8 tane Lure bulunan 21 tane paket alabiliyorsunuz. Her bir Lure 30 dakika boyunca Pokémon’ları haritadaki seçtiğiniz bölgeye çekiyor. Yani 100 dolar ile 84 saat boyunca Pokémon’ların bolca dolaştığı bir bölge oluşturmanız mümkün. Bir başka deyiş ile Pokémon’ları belli bir bölgeye çekmenin saatlik maliyeti yaklaşık 1,19 dolar.

Peki bu işten nasıl para kazanılıyor? Uyanık işletmeler dükkanlarının içine sürekli Lure koyuyor ve bu durum sokaktan geçen Pokémon Go oyuncularını dükkanlara çekiyor. Özellikle hediyelik eşya satanlar, fast food bayileri, pizzacılar gibi işletmeler bu yöntemler dükkanlarına normalde gelenden daha fazla insan çektiklerini ve her saat harcadıkları 1,19 dolardan çok daha fazlasını kazanabildiklerini forumlarda paylaşıyorlar.

Elbette Nintendo bu yöntemlere karşı çeşitli önlemleri devreye sokacaktır ancak yakın bir gelecekte TV reklamlarında “Burgerzilla Pokémon’u bütün BurgerHunger mağazalarında sizi bekliyor” gibi özel promosyonlar görmeye başlayabiliriz. Bakalım Nintendo’nun bir sonraki adımı ne olacak?

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir