Gündem

PlayStation’ın 20. yılı için özel bir PS4 çıktı

By

on

Konsol oyun piyasasına girdiği günden bu yana her ürünüyle bomba etkisi yaratan Sony PlayStation bugün 20 yaşına girdi. Tokyo merkezli teknoloji devi de, bu seneyi kutlamak adına sınırlı sayıda bir PlayStation 4 çıkardı.

ps4 specialToplamda 12.300 adet üretilen konsol, efsanevi ilk PlayStation’a olabildiğince benzer bir şekilde tasarlanmış. Konsoldaki detaylara verilen önem kesinlikle muazzam bir boyutta. Konsolun kasası, kontrolörler ve ek aksesuarların tamamı 1994 yılında çıkan ilk konsoldan imzalar taşıyor ve aynı gri renge sahip. 20. yıl özel üretim PlayStation 4, ilk görüldüğü andan itibaren PlayStation’ın geçmişini bilen herkesin yüzünde bir gülümseme oluşturacak cinsten. Konsolun kabloları bile 20 yıl öncesinden gelmiş hissi veriyor desek abartmış olmayız.

ps4 special

Özel üretim PlayStation 4, tam olarak PS1’in ilk olarak duyurulduğu 3 Aralık 1994’ten 20 yıl sonra tanıtıldı. Yeni konsol 6 Aralık’ta ABD’de ön siparişe çıkıyor. Türkiye’de satılıp satılmayacağına dair herhangi bir bilgi ise henüz bulunmuyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir