Gündem

PlayStation VR için kanepe yetmeyecek

By

on

13 Ekim’de satışa çıkacak olan PlayStation VR başlığı için odanızda rahat bir kanepeden fazlası gerekecek.

Şüphesiz ki bu yılın en önemli gelişmelerinden birisi sanal gerçeklik donanımlarının piyasaya çıkması oldu. Oculus Rift ve HTC Vive ile birlikte akıllı telefonları VR başlık ile kullanmaya yönelik Samsung Gear VR, LG 360 VR Headset pazara çıkan ürünler arasında yer aldı. 13 Ekimde ise Sony’nin popüler oyun konsolu PlayStation 4 için geliştirdiği PlayStation VR başlığı satışa sunulacak.

İki aydan biraz fazla zaman kalan PlayStation VR için Reddit üzerinde yayınlanan bir görsel ile PlayStation VR’ın çalışmak için ne kadar alana ihtiyaç duyacağı da ortaya çıktı.

psvr

Sızdırılan görsel anlaşıldığı kadarıyla PlayStationVR’ın kurulum kılavuzundan bir sayfa. PlayStation VR çalışmak için PlayStation Camera’ya sahip olmanızı gerektiriyor. Kameradan en az 60 santimetre uzaklıkta ve kameranın 70 santimlik genişlikteki görüş açısı içinde  herhangi bir eşya olmaması gerekiyor. Bununla birlikte PlayStation VR’ın sağlıklı çalışması için TV ekranında yaklaşık 6 metre uzaklık ve 1,9 metre genişlik içinde bir alanın ayrılması gerekiyor.

Bu verilere göre PlayStation VR yaklaşık 5,7 metrekarelik bir alan gerektiriyor. Bu alanın boş olması tavsiye edilirken PlayStation VR’ı kullanırken oturmanız tavsiye ediliyor eğer ayakta olmanız gerekecekse kılavuz içindeki diğer talimatlara göz atmanız söyleniyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir