Gündem

PlayStation 4.0 güncellemesi geliyor

By

on

Sony PlayStation 4 için yakında yayınlanacak olan 4.0 güncellemesi için beta tüst süreci de başlamak üzere.

Sony kısa bir süre önce popüler yeni nesil oyun konsolu PlayStation 4 için 3.55 yazılım sürümünü yayınlamıştı. Ancak bu yazılım üsrümü kullanıcıların hayatını değiştirecek veya kolaylaştıracak herhangi bir gözle görülür yenilik getirmeyerek sadece performansa yönelik bazı değişiklikler içerdiği Sony tarafından açıklanmıştı. PlayStation düşkünlerinin gözü ana güncellemelerden birisi olan 4.0’a dönmüştü.

PlayStation 4.0 yazılım güncellmesi için Sony bir açıklama yaparak 4.0 sürümünün çok yakın bir gelecekte kullanılabilir olacağını duyurdu. Ancak öncesinde 18 yaşının üstündeki, Kuzey Amerika ve Avrupa’da PSN üyesi olanlar için beta olarak yazılımı yayınlayacak. Henüz yazılımın nihai hatta betanın yayınlanma tarihleri bile belli değil ancak buraya tıklayarak beta test sürecine katılabilirsiniz.

Screenshot 2016-07-27 18.39.29

Beta’dan memnun kalmayan veya hatalar ile karşılaşan kullanıcılar 4.0 yazılımı resmi olarak yayınlanana kadar 3.55 sürümüne geri dönebilecekler. Ancak 4.0 sürümü yayınlandıktan sonra bu sürümü yüklemeyen kullanıcılar PSN’e login olamayacak ve PSN Store’a giremeyecek. Aynı zamanda online oyunları da oynayamayacaklar. Kısacası 4.0 sürümüne geçiş yayınlandıktan sonra diğer eski sürümlerde olduğu gibi mecburi olacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir