Gündem

Play Store’da haftanın ücretsiz uygulaması dönemi başlıyor

By

on

Google, geçtiğimiz hafta sonu sessiz sedasız bir şekilde Google Play Store’da Haftanın Ücretsiz Uygulaması programını başlattı.

Programın ilk uygulaması, PBS tarafından geliştirilen ve normalde 7 TL gibi bir fiyat etiketine sahip olan eğitim uygulaması Daniel Tiger Grr-ific Feelings oldu. Normal arama sonucunda hâlen ücretli olarak görünen uygulama, Google Play’in Aile bölümünün altında gizli ve ücretsiz olarak indirmek için ya paylaştığımız bağlantıya tıklamanız, ya da Google Play’in Haftanın Ücretsiz Uygulaması bölümüne gitmek gerekiyor.

Google’ın daha önce ücretli uygulamaları ücretsiz yapan bir sistemi bulunmazken, ücretli uygulamasını ücretsiz olarak gösteren geliştiriciler de yeniden aynı uygulama için bir fiyat belirleyemiyordu. Yeni sistem ile birlikte otomatik olarak indirme işlemine bir indirim kodu uygulanıyor ve haftalık bir uygulama ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Şu an için geliştiricilerin bu programın neresinde olduğu bilinmezken, Android kullanıcılarının her hafta farklı uygulamaları bu şekilde deneme fırsatı bulmasının oldukça faydalı olduğunu düşünüyoruz. En azından Google Play’e her hafta merak edecek bir şey gelmiş oldu.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir