Gündem

Periscope yayınlarını gösteren site açıldı

By

on

Twitter’ın geçtiğimiz günlerde çıkardığı yeni canlı yayın uygulaması Periscope, çıktığından bu yana büyük ilgi topluyor. Türk Twitter kullanıcılarının da yayın yapmaya başladığı platformda, canlı yayınları bulmak ise biraz zor.

Şu an için resmi yollardan yayınlara ulaşmanın tek yolu, kullanıcıların linki takipçileriyle paylaşmasından ibaret. Ancak bugün çıkan bir site ile, Periscope yayınlarına kullanımı kolay bir arayüz üzerinden ulaşmak mümkün oldu. Periscope Streams adındaki siteye girdiğinizde, karşınıza o an canlı olan Periscope yayınları çıkıyor ve her birinde küçük resim bulunan yayınlardan birine tıklayarak direkt izlemeye başlayabiliyorsunuz. Sitede aynı zamanda kısa süre önce sonlanmış yayınları da görebiliyor, yayın yapan kullanıcıların Twitter hesaplarına ulaşabiliyorsunuz. Ek olarak site, sanıyoruz ki dil tercihine ve en çok izlenene göre sıralama yapıyor.

Hem masaüstü hem de mobil tarayıcılarda rahat bir şekilde çalışan site sayesinde uygulama kullanmadan canlı yayınlara erişip istediğinizi izleyebiliyorsunuz.

Periscope Streams adındaki siteyi açan ekip, aynı zamanda Twitter’ın uygulamayı çıkarmasına önayak olan, mobilden canlı yayının ilk popüler uygulaması Meerkat için de Meerkat Streams adında bir site açmıştı.

Recommended for you

8 Comments

 1. abdullah

  Nisan 1, 2015 at 11:10 pm

  zaten nerde yeni uygulama var hepsi ios da hiç android’e böyle uygulama gelmiyor napalım abi telefon pahalı fiyat düşmüyorki bizimde bütçemiz android’e yetiyor

  • eleyes

   Ağustos 24, 2015 at 10:58 pm

   android de var okusana

 2. sdaık

  Haziran 26, 2015 at 2:08 am

  Görüntü yok malesef sadece siyah ekran var mesajlar gözüküyor ve ses var başka bişi yok pc de

 3. osman

  Ağustos 13, 2015 at 7:24 pm

  ne yazayımki şimdi ben herkese açık

 4. Balik kadini

  Ağustos 28, 2015 at 7:27 am

  Periscope kullanirkan twitter ile goris yapamiyorum devre disi birakil yaziyor neden acaba

 5. accordion cam

  Eylül 13, 2015 at 8:59 pm

  Maç yayınları için önemli bir gelişme telefondan laptopa geçmek
  çok iyi olacak .

  • nur

   Eylül 17, 2015 at 11:55 pm

   nolur uygulamanın ismini ösyler misin bulamadım lütfennn

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir