Gündem

Outlook.com için yeni entegrasyon seçenekleri geliyor

By

on

Microsoft, web üzerinde kullanılan e-posta uygulaması Outlook.com için bir dizi yeni özellik yayınlayacak.

Outlook.com için önümüzdeki haftalarda Google Drive ve Facebook fotoğrafları desteği yayınlayacağını duyuran Microsoft, ayrıca görüşmelerde bir “eklenti görünümü” sunacak. Mobil cihazlarda kullanılan Outlook iOS ve Android uygulamaları ise bir süredir Google Drive entegrasyonu sunuyordu.

Google Drive desteğinin tıpkı Outlook.com’daki OneNote entegrasyonu gibi çalışması bekleniyor. Eklenti butonuna tıkladıktan sonra seçeceğiniz servisler arasında Google Drive da görüntülenecek. Bu işlemi ilk yaptığınızda ilgili Google Drive hesabına giriş yapmanız gerekecek.

google-drive-outlook

Google Drive ile dosyaları liste veya önizleme olarak görüntülemek mümkün olurken, eklemek için seçilen dosya bir link olarak Outlook üzerinde gönderilen mesaja eklenecek. Kullanımı kolaylaştırmak adına, alınan Drive belgesi linkini doğrudan Outlook.com Web uygulaması üzerinden görüntüleme seçeneği de bulunuyor. Düzenleme yetkiniz varsa, metin dokümanlarını, çalışma sayfalarını ya da sunum dosyalarını yine doğrudan Outlook arayüzüyle düzenlemek mümkün olacak.

Facebook entegrasyonu da Google Drive ile benzer şekilde tasarlanmış. Dosya ekleme tuşuna tıkladığınızda bir Facebook ikonu göreceksiniz. Buradan Facebook’un “Benim Fotoğraflarım” ve “Bulunduğum Fotoğraflar” şeklinde organize ettiği görsellere erişmek mümkün oluyor.

Outlook.com için gelen bu yeni özellikler, web üzerinde e-posta kullanımını kolaylaştırıyor. Yılın ilk aylarında Dropbox ve Box için gelen entegrasyonun yaygınlaşması, Microsoft’un e-posta servislerinde iddiasını artırma gayretini gösteriyor. Office 365 tarzı bir görsel güncellemenin ise bu yılın sonuna kadar tüm kullanıcılar için yayınlanacağı belirtiliyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir