Gündem

NVIDIA SHIELD piyasaya çıkıyor

By

on

NVIDIA, video, müzik, uygulama ve muhteşem oyunları eve getiren dünyanın ilk Android TV konsolu NVIDIA SHIELD’i resmen duyurdu. Android TV üzerine kurulu SHIELD, en yüksek kalitede 4K videoları oynatabilmesinin yanında, bir tık ile Google Voice Search’e giriş yapabiliyor ve Android uygulama ekosisteminin zenginliklerini sunuyor. SHIELD, yeni piyasaya sürülen NVIDIA Tegra X1 işlemci içeren ve en yeni NVIDIA teknolojilerine sahip oldukça şık bir cihaz. SHIELD, ayrıca, NVIDIA GRID oyun akış hizmeti’ne de giriş yolu olma özelliği taşıyor. Bulutta GeForce GTX süper bilgisayarlar tarafından desteklenen GRID, 60FPS’de 1080p çözünürlüğe kadar talebe bağlı “oyuncular için Netflix” deneyimini sunuyor.

NVIDIA’nın CEO’su ve Başkanı Jen-Hsun Huang, “SHIELD, evde dijital eğlence biçimimizi değiştirecek. İnanılmaz güçlü, etkili ve ileri seviye bir ev tipi eğlence ürünü. Şu ana kadarki en iyi Android TV deneyimi. Ayrıca ciddi bir oyun aracına da dönüşebilir. Oyun için tasarlandı.” diye belirtiyor.

Ciddi oyunlar için tasarlanmış olan ve SHIELD denetleyicisiyle beraber satılan SHIELD, harika oyunlara erişim imkanı sağlayan tekli bir platform olarak öne çıkıyor. İlk olarak, SHIELD için optimize edilen Crysis 3, Doom 3: BFG Edition ve Borderlands: TPS gibi AAA oyunlarını da içeren 50+ Android oyunu indirilmeye hazır bir şekilde cihazda yerini alıyor. SHIELD’in 256-çekirdek Maxwell mimarisine sahip GPU ve 64-bit CPU içeren Tegra X1 işlemcisi sayesinde bu oyunlar çok yüksek hızda oynanabiliyor.

İkinci olarak, GRID’in talebe bağlı oyun akış hizmeti kullanılarak konsol oyunları dahil favori AAA oyunlarının akışı sağlanabiliyor. GRID abonelik ücreti Batman: Arkham Origins, GRID 2 ve Metro: Last Light Redux gibi 50 oyuna erişim imkanı içerecek ve her hafta yeni oyunlar eklenecek.

Üçüncü olarak, GRID hizmeti, bu yıl sonuna doğru çıkacak Batman: Arkham Knight ve The Witcher 3: Wild Hunt gibi yeni sürüm AAA oyunlarının alımı ve akışı için kullanılabilecek.

SHIELD, denetleyicisiyle beraber 199$’dan başlayan fiyatlarla Mayıs ayında piyasada olacak. Ekstra denetleyici, uzaktan kumanda ve cihazın dik durmasını sağlayan stand, opsiyonel aksesuarlar da içerisinde yer alacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir