Gündem

Nuance Dragon yeni sürümde derin öğrenmeden faydalanıyor

By

on

Nuance, Dragon adlı dikte ürününü geliştirebilmek için derin öğrenme teknolojilerinden faydalanıyor.

“Yakında düşüncelerinizi yazmak yerine söylemeye başlayacaksınız.” Mobil cihazların yanı sıra bilgisayarlarda da kullanılabilen dikte uygulamaları sunan Nuance, Dragon adını verdiği yazılımın yeni sürümünde bu iddiayı öne sürüyor. Dragon 15 adını taşıyan ve aylık 15 dolarlık abonelikler ya da 300 dolarlık tek seferlik alımlar ile teknoloji kullanıcılarına sunulan dikte yazılımı, şirketin yeni makine öğrenme teknolojilerini baz alıyor.

Nuance, odadaki gürültüyle sesi çok daha iyi ayırt edebilen ve farklı konuşma şablonlarını zaman içinde öğrenebilen bu teknolojiler sayesinde ses tanımlamada doğruluk oranını en az yüzde 24 artırdıklarını belirtiyor. Dragon 15’in “Legal” adını taşıyan ve hukukla ilgili 400 milyonun üzerinde kelimeyi sözlüğünde barındıran bir sürümü de bulunuyor.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre, Dragon sadece sesi tanıyıp anlama açısından değil, kaydedilmiş sesin dökümünü alma konusunda da iyileştirilmiş durumda. Dragon 15’in tüm sürümleri Dragon Anywhere adını taşıyan iOS ve Android uygulamalarıyla senkronize edilebiliyor. Böylelikle mobil haldeyken de çalışmak mümkün oluyor. Dragon 15’in 1 Eylül tarihi itibarıyla PC ve Mac için satışa sunulması planlanıyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir