Gündem

Note7 ile uçağa binenler tutuklanabilir

By

on

ABD uçaklara Samsung Galaxy Note7 ile binilmesini yasakladı. Aksi durumda gözaltılar yaşanabilir.

Amerika Birleşik Devletleri Federal Havacılık Yönetim Kurumu ve Ulaştırma Bölümü daha önce bir karar alarak uçaklarda Samsung Galaxy Note7 model telefonların kullanılmasını yasaklamıştı. Ancak bu karar genişletilerek artık kapalı dahi olsa yolcu beraberinde veya bagajlarda bu telefonların bulunması yasaklandı.

Yapılan basın açıklamasında bagaja verilen Note7 telefonlarının büyük felaketlere yol açabilecek sonuçlar doğurabileceği belirtildi. Bu yasağa karşı gelenler olursa suç kapsamında değerlendirilerek yasal işlem yapılacağı belirtildi. Yani Note7 ile ABD’de uçağa binmek artık bir suç ve bu yüzden ısrarcı olursanız tutuklanıp gözaltına alınabilirsiniz.

Samsung ise bu yasak için işbirliği yapacağını duyurdu. Herhangi bir Note7 kullanıcısı cep telefonu operatörü veya dilediği bir resmi satış noktasında telefonlarını iade ederek geri ödeme alabilecek veya farklı model ile değişim sağlayabilecekler.

Uzmanlar cihazın şu ana kadar piyasaya sürülen en gelişmiş özelliklere sahip ürün olduğu için bazı kullanıcılar tarafından risk alınarak geri verilmek istenmeyebileceğinin altını çiziyorlar. Ancak bu riskin çok büyük olduğunun altını çizerek kullanıcıları en kısa sürede cihazları iade etmeleri için uyarıyorlar.

 

 

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir