Gündem

Nokia’dan büyük sürpriz

By

on

Microsoft’a isim hakları dahil neredeyse her şeyini satan Nokia, herkes artık piyasadan çekilir derken yeni bir cihazla karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde Nokia CEO’su şirketin akıllı telefon haricinde farklı cihazlara Nokia ismini verme hakkına sahip olmasından kısa bir süre sonra, Nokia’nın resmi Twitter hesabından şifreli bir mesaj verildi.

“Tahmin edebilir misiniz? Yine bir şeyin peşindeyiz.” yazısıyla paylaşılan fotoğraf, ciddi şekilde bir set üstü cihazı andıran bir kutu içeriyor. Hatta bu kutu, Apple TV’ye çok fazla benziyor ancak üzerinde elma logosu yerine Nokia yazıyor. Cihazın ne olacağına dair henüz bir bilgi bulunmasa da, bir Chromebox veya akıllı ev kutusu olabileceği de tahmin ediliyor.

Bu soruların cevabını ise çok kısa bir süre sonra öğreneceğiz. Tweet’te yazı haricinde bir de #Slush14 hasthag’i kullanılmış durumda. Bu da Nokia’nın ürün müdürü Sebastian Nystrom’ün yarın Finlandiya’da gerçekleşecek Slush 2014 teknoloji konferansında yapacağı “Nokia için sırada ne var?” isimli konuşmaya yüzleri çevirdi. Nokia’nın neyin peşinde olduğunu öğrenmemize ise saatler kaldı.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir