Gündem

Nokia, Android telefon çıkaracak

By

on

Microsoft’tan ayrıldıktan sonra ilk ürünü olan N1 tableti Kasım ayında duyuran Nokia’nın, Android işletim sistemiyle çalışan bir akıllı telefon çıkarmaya hazırlandığı konuşuluyor. Dedikodulara göre telefonun adı Nokia C1 olacak ve dedikoduların yanında görüntü kalitesi çok düşük bir de fotoğraf sızmış durumda.

nokia c1

Fotoğrafa ek olarak telefonun özellikleri de belirtilmiş. Çin kaynaklı tech.163.com sitesinin haberine göre, Nokia C1’de Intel işlemci ve 2 GB RAM bulunacak. 5 inç boyutunda 720p çözünürlükte bir ekranı olacağı söylenen telefon, 32 GB dahili depolama alanına sahip ve arkada 8, önde de 5 MP kameraları bulunuyor.

Nokia C1, N1’de de görüp oldukça beğendiğimiz Nokia Z Launcher ile düzenlenmiş Android 5.0 Lollipop yüklü olarak satışa çıkacak. Nokia’nın kendi başına cihaz üretmesi, Microsoft ile olan anlaşma dolayısıyla 2016 yılına kadar yasak olduğu için telefonun üretimini Foxconn yapacak.

Telefon ile ilgili herhangi bir zaman veya fiyat bilgisi ise bulunmuyor. Nokia’nın yani Android telefonunu 2015’in ilk çeyreğinde tanıtmasını bekliyoruz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir