Gündem

No Man’s Sky’da her oyuncuya farklı müzik

By

on

Uzun süredir beklenen No Man’s Sky yarın PlayStation 4 ve PC için çıkış yapıyor. Oyun her oyuncu farklı bir deneyim sunacak.

Uzun süredir büyük bir heyecan ile beklenen No Man’s Sky yarın itibariyle resmen satışa çıkmış olacak. 18 katrilyon gezegen içeren oyun, tüm ömrünüz boyunca 7 gün 24 saat başından kalkmasanız bile, asla keşfetmeyi bitiremeyeceğiniz matematiksel bir sonsuzluk denizi sunuyor. Ancak oyunun bunun dışında çok önemli bir özelliği daha var; her oyuncuya özel ve eşsiz bir müzik deneyimi sunacak.

Peki nasıl oluyor da her oyuncu için farklı bir müzik bestelenebiliyor? Aslında oyunlar için bestelenen her bir müzik parçası oyun içindeki belli bir olay ile eşleşir ve bu olayın ruhunu tam yansıtacak şekilde bestelenir. Ancak No Man’s Sky her oyuncu için farklı bir deneyim sunabilecek sonsuz opsiyonlara sahip. İşte bu sebeple Hello Games Ses Direktörü Paul Weir “pulse” adı verilen özel ve dinamik bir müzik üretme modülü geliştirmiş. Bu modül o anda oyunda bulunduğunuz noktaya, yaptığınız harekete ve çevresel faktörlere göre tempo ve müzik bileşenlerini kullanarak o ana özel bir parça oluşturuyor. Böylece her oyuncu ve her oyuncunun oyun içindeki durumuna göre eşsiz bir müzik oluşuyor.

Elbette oyunun bir Soundtrack albümü var. Aşağıda bunu dinleyebilirsiniz ama bu albümü besteleyen ekip “pulse” modülüne göre tüm bileşenleri göz önüne aldığı için bu albüm her oyuncu için farklı bir formatta karşılarına çıkacak. Kısacası No Man’s Sky sadece görsel matematiksel sonsuzluğu ile değil müzükleriyle de bizleri büyüleyecek.

Recommended for you

1 Comment

  1. Pingback: No Man’s Sky PC’lerde çok kötü durumda – pcworld.com.tr

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir