Gündem

No Man’s Sky PC’lerde çok kötü durumda

By

on

Merakla beklenen oyun, PlayStation 4 sürümünün aksine, sanki PC platformu için hazır olmadan piyasaya sürülmüş.

“Oyun belki 100 kere açılışta çöktü ve bu yorumu yazabilmek için gerekli beş dakikalık oyun süresini ancak sağlayabildim.”

“Arkham Knight felaketinden bile daha kötü.”

“Performans bu kadar kötüyken bunca beklentiyi karşıladığını söylemek imkansız.”

“Hiç kimsenin bilgisayarı bu oyunun üstesinden gelemez.”

Yukarıda okuduğunuz yorumların tamamı Steam üzeride oyunu PC için satan alan kullanıcılara ait. Oyunun şu anda “çoğunlukla kötü yorumlara” sahip olması nedeniyle beğeni oranı ancak yüzde 30’larda kalmış durumda.

Kullanıcıların en çok şikayet ettiği konuların başında sürekli çökmeler, performans sorunları geliyor. Yani oyunu satın alanlar oyunun içeriği ile alakalı yorum yapma aşamasına dahi bulamıyor.

Bu durum PS4 versiyonu için olumlu veya en azından oyun içeriğine yönelik eleştirilerden sonra PC platformu için “Acaba hazır olmadan mı PC için satışa sunuldu?” Sorusunu akıllara getiriyor.

Steam üzerindeki olumsuz oyurmlardan bazıları.

Öte yandan biz oyunla yaptığımız testlerde ayarlar ile oynayarak Vsync kapattık ve fps limitini 30’a ayarlayan ayarı devre dışı bıraktık. Bu durumda sorunsuz şekilde 72 fps ile oyunu sorunsuz şekilde oynamayı başardık. Ancak olup biten bundan ibaret zira oyunun seslerinde sürekli bir sorun varmış izlenimi uyandıran bir tını mevcuttu. Oysa bize her oyuncu için muhteşem ve eşsiz bir ses deneyimi vadedilmişti. Ayrıca oyunu tam ekran oynarken Alt+Tab ile farklı bir uygulamaya geçtiğimizde bir daha oyuna geri dönemediğimizi farkettik.

Hello Games her ne kadar oyun ile alakalı bir yama yayınlamış, AMD ve Nvidia için en son sürücüleri kullanmamızı slık vermiş olsa da maalesef oyunun PC versiyonu kesinlikle sorunlu görünüyor.

 

Oyun tarihinin en iyi fikirlerinden birisi muhtemelen ilerleyen dönemlerde bu sorunları aşarak içerik açısından da çok iyi bir noktaya taşınabilir ancak o zaman kadar oyunu oynayacak kimse kalır mı? Bunu zaman gösterecek.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir