Gündem

Nintendo Switch dokunmatik ekranla mı gelecek?

By

on

Taşınabilir bir ev konsolu formatıyla sıra dışı tasarıma sahip Nintendo Switch’in ekranıyla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

Yayınlanan tanıtım videosuyla bir anda ilgiyi üzerine toplayan Nintendo’nun yeni konsolu Switch hakkında ekranın dokunmatik olup olmayacağı konusunda yorum yapılmamıştı. Eurogamer ise Switch ekranının çoklu dokunmatik olacağı yönünden bulgulara ulaştı.

Sektör içindeki kaynaklar yaz aylarında aynı haber sitesine Switch’in portatif bir üniteye sahip olacağını ve çıkarılabilir kontroller sunacağını sızdırmıştı. Şimdi Switch hakkında ilk detaylar da aynı yerden geliyor; 6,2 inç 720p çözünürlükte kapasitif bir çoklu dokunmatik ekran Nintendo’nun bir sonraki konsolunda yer alacak.

Nintendo Switch adlı konsol, mevcut el konsolu 3DS‘in devamı veya iPad gibi bir tablet olmayacak. Cihazın öncelikli hedefi bir video oyun konsolu olarak kabul görmek. Bu nedenle Nintendo, bugünden dokunmatik bir ekranı tanıtırsa Switch’in akıllarda “bir sonraki el konsolu” olarak yer etmesinden çekiniyor olabilir.

Kaynaklara göre konsolun ağ tarafına takılan kumanda “Joy-Con R” sahip olduğu kızılötesi sensör ile dokunmatik özellikleri cihaz televizyona bağlanmış durumdayken de kullanmaya olanak tanıyacak. Nintendo konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçınsa da, kaynakların daha önceki isabetli öngörüleri göz önüne alındığında, önümüzdeki yılın başında resmi lansmanı yapılacak Switch’in Nintendo’ya ait ilk çoklu dokunmatik cihaz olmasını bekleyebiliriz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir