Gündem

Nexus cihazlara Android 7.1 geliyor

By

on

Google Android işletim sisteminin son sürümünü 6 Aralık’tan itibaren Nexus cihazlar için yayınlayacak.

Android 7.1’in Nexus cihazlar için yayınlanmasına yönelik oldukça sağlam delillerimiz var. Vodafone Avustralya Nexus 6P için son Android sürümünün 6 Aralık’ta yayınlanacağını ağzından kaçırdı.

Google’ın Android 7.1’in son geliştirici sürümünü 11 Ekim’de yayınladığını düşünecek olursak bu tarih kulağa gayet mantıklı geliyor. Güvenlik güncellemelerinin ay başlarında yayınlandığını göz önüne alarak, takip eden haftalar içinde Google’ın daha önce kullandığı yayın tarihlerine uygun bir süreç takip edeceğini söyleyebiliriz.

Yeni güncellemenin sürüm numarası Android 7.1.1 olacak ve yayınlandığında Pixel ile birlikte piyasaya sürülen Android 7.1’in bu zamana akdar ortaya çıkan hata ve açıkları da kapatacağı anlaşılıyor. Bu açıdan Pixel telefonlar da bu güncellemeyi alacaklar.

Bu tarz güncellemeler genellikle tüm dünyada farklı dalgalar olarak yayınlanıyor ve en fazla iki hafta içinde tüm kullanıcılar yeni sürüme geçmiş oluyorlar. Eğer elinizde Nexus 6P, 5X, 6, 9 veya Pixel C varsa gelecek haftalar içinde bu güncellemeyi alacaksınız demektir.

Bu güncelleme ile birlikte Google her ne kadar Nexus kullanıcılarını Android 7.1 ile gelen pek çok güzel özelliğe kavuşturarak sevindirecek olsa da aslında Google telefonlarının geleceğinin artık Pixel ile şekilleneceğini biliyoruz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir