Gündem

Nexus 6, iPhone 6 Plus’ın yanında göründü

By

on

Google’ın bugün duyuracağı dedikoduları bir kenara dursun, Nexus 6 sızıntıları devam ediyor. 5.9 inç olacağı söylenen Nexus 6, bu sefer de 5.5 inçlik iPhone 6 Plus’ın yanında göründü. Çok büyük olduğunu bildiğimiz iPhone 6 Plus’ın yanında bile Nexus 6’nın ne kadar büyük olduğu anlaşılabiliyor. Motorola’nın ürettiği telefon, biraz uzun ve biraz da geniş olmuş ancak QHD ekranının altında ve üstündeki hoparlörleri dikkat çekiyor.

nexus 6-iphone 6 plus

TK Tech News bu fotoğrafı sızdırırken, CPU-Z sitesi de Nexus 6’nın özelliklerini sızdırdı. Telefon 2.65 GHz Qualcomm Snapdragon 805 işlemci ile Krait 450 CPU’ya ek olarak 3 GB da RAM barındıracak. Arka kamerası 13 MP çözünürlükte fotoğraf çekebilecek olan Nexus 6, doğal olarak Android L işletim sistemiyle çıkacak. İsim hâlen kesinleşmemiş olsa da, Google bu konuda da kullanıcılara küçük ipuçları veriyor.

nexus 6 özellikler

Nexus 6, son olarak AT&T’nin listelerinde de göründü. Telefonun ABD’deki kontratlı fiyatı 50 dolar olacak. Dedikodular doğruysa, Nexus 6 ile Nexus 9 tabletin bugün ilerleyen saatlerde tanıtılmasını bekliyoruz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir