Gündem

Nexus 6, Amerika’da yok sattı

By

on

Google’ın iki hafta önce sessiz sedasız tanıttığı Nexus 6, ön siparişe açılmasıyla birlikte büyük yankı uyandırdı. Motorola imzası taşıyan, Android 5.0 Lollipop yüklü 6 inçlik dev telefon, Google Play Store’un ABD mağazasında ön siparişe açıldıktan birkaç saat sonra stokları tüketti.

Cihaz için tüm depolama alanı ve renk seçenekleri tükenirken, telefonun yeniden ön siparişe ne zaman açılacağı konusunda bir bilgi bulunmuyor. Google, müşterilerine yakında yeniden kontrol etmelerini söylüyor. 32 GB’lık model 649, 64 GB’lık model de 699 dolardan satışa çıkmıştı.

Nexus 6 yakın gelecekte ABD’deki tüm büyük operatörler tarafından satışa sunulacak. Her servis sağlayıcısı kendi fiyat ve erişilebilirlik durumunu ayrıca duyuracak. Birleşik Krallık ve Hollanda’da da 3 Kasım’da ön siparişe açılacağı duyurulan Nexus 6’nın bu ülkelerde ön sipariş tarihi ise 18 Kasım’a ertelendi.

Nexus 6, 2560 x 1440 piksel çözünürlüğe sahip 6 inç QHD ekrana sahip ve 496 ppi’lık piksel yoğunluğu bulunuyor. Kaliteli ekranın altında ise 2.65 GHz Quallcom Snapdragon 805 işlemci, dört çekirdekli Krait 450 CPU ve 3 GB RAM ile destekleniyor. Arkada çift flaşlı 13 MP, önde de 2 MP kamerası bulunan Nexus 6, microSD kart desteği sunmuyor. Değiştirilemeyen bataryası 3220 mAh değerini gösteren Nexus 6’da Turbo Şarj özelliği bulunuyor. Bu özellikle birlikte 15 dakikalık bir şarj ile telefon 6 saate yakın bir süre kullanılabiliyor. Google, Nexus 6’nın 24 saat herhangi bir sorun çıkmadan kullanılabileceğini belirtiyor.

Nexus 6’nın Türkiye’de ne zaman ve ne kadar fiyattan satışa çıkacağı konusunda herhangi bir bilgi bulunmuyor ancak telefonun satışa çıktığında 2000 TL üzerinde bir fiyat etiketine sahip olmasını bekliyoruz.

Recommended for you

0 Comments

  1. Yuzir

    Ekim 31, 2014 at 8:08 pm

    Harika bir cihaz. Su geçirmezlik özelliği de var, belirtilmemiş.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir