Gündem

NES Classic Edition dakikalar içinde tükendi

By

on

Nintendo’nun nostaljiyi tekrardan paketlediği konsolu satışa çıktığı anda kapışıldı.

Nintendo, konsol, oyun ve nostalji. Bu kelimeleri bir araya getirdiğinizde karşınıza çıkan şey kesinlikle NES Classic Edition (NCE).

NCE 30 klasik Nintendo NES oyununuzu HDMI ekran girişine sahip güncel TV’ler ile oynamanızı sağlayan bir cihaz. 8 bit grafikleri modern TV’lerde tekrar görmek, üstelik bazı oyunları iki kişi ile oynayabilmek artık yaşını başını almış pek çok babanın veya annenin (ve müzmin bekarın) çocukluğuna geri dönmesi için bir zaman kapsülü görevi görüyor.

nintendo-nes-classic-edition-product-800x533-c

Dün satışa çıkan cihaz için Black Friday’i anımsatan şekilde insanlar saatler öncesinden gelip mağazaların önünde NCE alabilmek için kuyruk oldular.

60 dolara satılan cihaz için GameStop , Toys R Us  ve Best Buy  mağazalarında stoklar dakikalar içinde tükendi. Öte yandan bu mağazalara yüzlerce değil onlarca cihaz geldiğini söylememiz lazım. Ancak ilginin bu kadar yüksek olmasını, tahmin etmekle birlikte, açıkçası kimse beklemiyordu. NCE Black Friday satış etkinliğine kadar tekrar piyasaya çıkmayacak. Belki de Nintendo yeni konsollar peşinde koşmaktansa eski cihaz ve oyunlarını bu şekilde piyasaya sürmeye devam etmelidir.

nes7-720x720

Bir neslin kahramanı: Super Mario

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir