Gündem

Mor renkli Xperia Z3, Türkiye’ye geldi

By

on

Sony’nin eşsiz kamera deneyimini şimdiye kadarki en yüksek suya dayanıklılık özelliği ile birleştiren ve dünyanın ilk ve tek PS4 Remote Play özellikli akıllı telefonu Sony Xperia Z3, yeni mor renk seçeneği ile farklı bir yaklaşım deniyor. Şu an için Turkcell ve zincir mağazalarda bulunabilen mor renkli Xperia Z3, Ocak ayının ortalarında duyrulmuştu ve bu hafta sonu itibariyle 2299 TL fiyat etiketiyle satışa çıktı.

Sürekli dedikodularını duyup, sızıntılarını gördüğümüz Xperia Z4’ün Mart başında düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılmayacağı ise son söylenen dedikodular arasında. Sony’nin bu yüzden diğer büyük şirketlerin ve önceki yılların aksine bu sene büyük bir lansman düzenlemeyeceği konuşuluyor. Şu an için ürün yelpazesini mor renkli Z3 ile güçlendiren Sony, yalnızca fuar alanındaki standda tüketiciyle buluşacak. Z4’ün eksikliğine rağmen standını canlı tutmak isteyen şirket de mor renkli Xperia Z3’e ek olarak birkaç orta sınıf telefon gösterecek.

Daha önce özellikleri ve görseli sızan Z4’ün tanıtılmayacak olması ise nispeten üzücü bir gelişme. Şu an için kesin bir bilgi olmadığını da hatırlatmakla birlikte, yalnızca dedikoduların bu yönde olduğunu söyleyelim.

Türkiye’ye 23 Ekim 2014’te 2299 TL fiyat ile giren Xperia Z3, 5.2 inç büyüklüğünde 1080p çözünürlükte bir ekrana sahip. Dört çekirdekli 2.5 GHz Snapdragon 801AC işlemcisini 3 GB RAM ile destekleyen Sony, Xperia Z3 için 16 GB depolama alanı tercih etmiş ancak microSD desteği sunmayı da ihmal etmemiş. Kamerasında da çeşitli iyileştirmeler gördüğümüz Xperia Z3′ün 20.7 MP kamerası, 4K video çekebiliyor. 3100 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olan telefonun bir günü aşkın pil ömrü sunacağı da verilen bilgiler arasında. 154 gram ağırlığındaki Xperia Z3, 7.5 mm kalınlığıyla da zarif bir telefon olarak öne çıkıyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir