Gündem

Mobil Dünya Kongresi’nde en çok hangi telefonlar arandı?

By

on

Mobil teknoloji dünyasının nabzının attığı Mobil Dünya Kongresi’nde birçok marka en yeni modellerini tüketicinin beğenisine sundu. Yandex, fuarda yeni duyurulan telefonlardan hangilerinin en çok arandığını açıkladı.

Mobil teknoloji dünyasının en önemli organizasyonlarından biri olan Mobil Dünya Kongresi, 2-5 Mart tarihleri arasında Barcelona’da düzenlendi. Dünyanın önde gelen akıllı telefon markaları, en yeni ve etkileyici ürünlerini kullanıcıların beğenisine sundu. Çok yoğun rekabetin yaşandığı akıllı telefon sektöründe markalar yeni ürünlerinden söz ettirebilmek için büyük tanıtım organizasyonları gerçekleştirdiler.

Akıllı telefonlar başta olmak üzere mobil cihazların ve teknolojilerin yoğun bir şekilde takip edildiği ülkemizde de İnternet kullanıcıları Mobile World Congress boyunca yeni çıkan ürünlerı İnternet üzerinden araştırdı.

Yandex, Türkiye’de İnternet kullanıcılarının Mobile World Congress’te duyurulan yeni akıllı telefon modellerinden hangilerini en çok merak edip aradığını araştırdı. Yandex’in fuar süresince yapılan aramaları inceleyip yaptığı analizde en çok aranan yeni akıllı telefon modelinin Samsung Galaxy S6  olduğu ortaya çıktı. Samsung Galaxy S6’yı sırasıyla HTC One M9 ve Samsung Galaxy S6 Edge takip etti.

Yandex’in yaptığı analize göre, Türkiye’de Mobil Dünya Kongresi’nde ilk kez duyurulan modellerden en çok aranan ilk 5 akıllı telefon şu şekilde sıralanıyor.

  1. Samsung Galaxy S6
  2. HTC One M9
  3. Samsung Galaxy S6 Edge
  4. Lenovo Vibe Shot
  5. Sony Xperia M4 Aqua

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir