Gündem

Minecraft yaratıcısı 70 milyon dolara ev aldı

By

on

Biraz magazine kaçıyor olsa da, bilişim dünyasında yaşanan bu ilginç gelişmeden bahsetmeden edemedik. Eylül ayında Minecraft’ı Microsoft’a 2.5 milyar dolar karşılığında satan oyunun yaratıcısı Markus “Notch” Persson’ın ne kadar zengin olduğu uzun süreler teknoloji dünyasında konuşulmuştu. Geçtiğimiz hafta sonu da milyonlarca kullanıcıya ulaşan Minecraft’ın yaratıcısı 70 milyon dolar karşılığında Beverly Hills, California’da bir mega malikane aldı. Bu fiyat ile birlikte Notch, Beyonce ve Jay Z’ye ait en pahalı eve sahip olan ünlü sıfatını kazanmış oldu.

Haberi yapan Curbed sitesi, yeni malikaneyi şu şekilde tanımlıyor: “Evin içerisinde bir şeker odası, bir araba showroom’u, vodka ve tekila barları, havuza açılan 20 metre genişliğinde bir kavisli cam kapı, 8 yatak odası, 15 banyo, daire boyutunda dolaplar, bir sinema ve abartı derecede fazla sensör bulunuyor.”

70 milyon doların içerisinde evde bulunan tüm mobilyalardan sanat eserlerine kadar her şey dahil. Bu fiyat, pek de alçakgönüllü yaşam tarzıyla bilinmeyen Beverly Hills’de bile bir konut için verilmiş en yüksek rakam. Yine de 70 milyon doların, Minecraft’ın fiyat etiketinin %3’üne denk geldiğini belirtelim.

Markus “Notch” Persson’a yeni evinde mutluluklar dilerken, sizi de evin fotoğraflarıyla baş başa bırakıyoruz.

ev1

ev3

ev4

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir