Gündem

Microsoft’tan sanal makyaj uygulaması

By

on

Microsoft ile ülkemizde makyaj ürünleri ve parfümleri ile tanınan Shiseido’nun ortaklaşa geliştirdiği uygulama, görüntülü görüşmelere ‘her an hazır’ olmanızı sağlayacak.

Teknoloji şirketi Microsoft’un Skype uygulamasının masaüstü bilgisayarlarda görüntülü görüşme konusunda adeta rakipsiz olduğu bilinir. Ülkemizde de yoğun olarak kullanılan uygulamaya bir hayli ilginç bir özellik kazandırılıyor.

Microsoft, Japonya merkezli kişisel bakım ürünleri üreticisi Shiseido ile birlikte TeleBeauty adlı bir uygulama geliştirdi. Kısa süre içinde yayınlanması beklenen yazılım, temelde bir sanal makyaj uygulaması. Skype üzerinden kullanılan uygulama kadınlar için özel olarak geliştirildi.

Bilgisayar kamerası üzerinden alınan görüntü üzerine, çok sayıda hazır makyaj setinden birinin getirilmesi şeklinde özetlenebilen uygulama, tam da kadınların bayılacağı türden.

Microsoft, Japonya’daki işbirliği ile geliştirdiği uygulamada Skype üzerinden görüntülü görüşme gerçekleştirmeyi teşvik etmeyi amaçlıyor. TeleBeauty tanıtımında ‘Her yerde, her zaman’ vurgusu da dikkat çekiyor.

Erkekler için görüntülü görüşmeye hazırlık bir tarak ya da traş makinesinden ibaret olabilir, ancak kadınlar için durum çok daha karmaşık; Bakımlı saç ve makyaj olmazsa olmazlar arasında. TeleBeauty ise zamanı olmayan kadınlar için ideal bir yazılım olacağa benziyor.

Microsoft, Skype’ı 2011 yılında 8 milyar 500 milyon dolara satın almıştı.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir