Gündem

Microsoft’tan Android’e kilit ekranı

By

on

Microsoft bu aralar Android’i sevmiş görünüyor. Önceki gün Android Wear platformu için bir arama uygulaması çıkaran Microsoft Garage ekibi, bu sefer de Next Lock Screen adındaki yeni uygulaması ile Android telefonların kilit ekranını değiştiriyor.

Uygulama, Android Lollipop’ta gördüğümüz bazı özellikleri tüm telefonlara getiriyor. Kilit ekranına düşen bildirimler, direkt ekran üzerinden açılabiliyor veya kaydırarak silinebiliyor. Bildirimlerin dışında, yeni kilit ekranı üzerinden uygulamalara dair gerekli bilgileri de edinebiliyor, böylece uygulama içerisinde arama yapmaktan kurtulabiliyorsunuz. Örneğin bir görüşme hatırlatması kurdunuz diyelim, Next Lock Screen, Takvim’den çektiği günlük bilgilerinizi kilit ekranında gösteriyor ve hatırlatma zamanı geldiğinde direkt olarak ekran üzerinden görüşmeyi yapacağınız kişiyi arayabiliyorsunuz.

Uygulama aynı zamanda ekranın en altında evde veya iş yerinde sık kullandığınız uygulamaları da ayrı şekilde gösteriyor. Bu uygulamalar kilit ekranından direkt açılabiliyor.

Microsoft Next Lock Screen uygulamasını Play Store‘dan indirebilirsiniz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir