Gündem

Microsoft yine Apple’ı hedef aldı

By

on

Yaklaşan tatil dönemi temalı yeni reklamında, Microsoft son cihazı Surface Pro 3 tablet’in Apple MacBook Air’den daha iyi olduğunu tüketiciye göstermek istiyor.

Daha önce de Microsoft cephesinden Apple ürünlerini hedef alan ve karşılaştırma yapan reklamlar görmüştük. Şimdi de artık Surface Pro 3 için Apple’a sataşma ve karşılaştırma yapma zamanı gelmiş görünüyor.

Tahmin edebildiğiniz ve izlediğinizden göreceğiniz gibi, Surface Pro 3 reklamda Apple’dan çok üstün görünüyor. Reklamdaki şarkı ise Noel şarkısının sözleri değiştirilmiş hali olarak karşımıza çıkıyor. Şarkıda bir MacBook Air sahibi ile bir Surface Pro 3 sahibi özellikleri yarıştırıyor ve MacBook Air sahibi en son “Surface’ı daha çok beğendim galiba” diyor.  Microsoft’a göre, Surface Pro 3, reklamda söylendiği kadarıyla MacBook Air “kadar” güçlü. Dokunmatik ekranı ve kalem desteğine ek olarak destek kitine sahip olması ve nihayetinde yalnızca bir tablet olması, Pro 3’ü öne çıkarıyor. Ek olarak reklamda Pro 3’te USB girişi olduğu da özellikle belirtiliyor. Ardından da “Laptop’unuzun yerini alabilecek tablet” mottosuyla Surface Pro 3 görünüyor ve reklam sonlanıyor.

Microsoft’un bu reklam ile Surface Pro 3 satışlarında gözleyeceği değişimi merakla bekliyoruz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir