Gündem

Microsoft Surface Pro 3 tanıtıldı

By

on

Microsoft’un uzun zamandır beklenen Surface etkinliği en sonunda New York’ta gerçekleşti. Surface Pro 2’nin ardından bugünkü etkinlikte tanıtılan Surface Pro 3, Surface serisine “laptopunuzun yerini alacak” sloganıyla yepyeni bir yüz kazandırmış durumda.

Core i7 ile güçlenen Surface Pro 3, gerçek bir tablet inceliğinde, büyük bir ekrana sahip ve şimdiye kadar üretilmiş en ince Core ürününü kullanıyor. 8.9 mm kalınlığında olan Pro 3, iPad Air’den yalnızca 1.5 mm kalın ve Macbook Air’den de 8 mm daha ince.

12 inç boyutundaki ekranı, 2160 x 1440 piksel çözünürlüğe ve 3:2 en boy oranına sahip. Lansmanda sunumu yapan Panos Panay, Surface’ın ekranını “şu güzelliğe bakar mısınız” şeklinde tanımladı.

Microsoft yine Surface serisiyle laptop ve tablet arasında bir konuma oturmuş durumda. Dijital kalemiyle birlikte mobil köklerini korurken, sunduğu ek klavyeyle de laptop ihtiyacını ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Gelişmiş Office ve Photoshop özelliklerini de barındıran Pro 3’ten Microsoft’un umudu yüksek.

Bakıldığı zaman 12 inç, bir tablet için günümüz şartlarında aşırı büyük kabul edilebilecek olsa da, daha büyük ekrana sahip bir Surface fikri oldukça mantıklı görünüyor. Önceki ürünlerle pek başarı yakalayamayan Microsoft’un yeni Surface ile yarıştan kopmadığını görüyoruz. i3 işlemcili Surface Pro 3, 799 dolardan satışa çıkacak ve konfigürasyon geliştikçe fiyat da artacak. Mini Ultrabook görünümlü Surface serisinin yeni ürünüyle laptoplarımızın yerini alıp almayacağını zaman gösterecek.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir