Gündem

Microsoft Office uygulamaları Android’e geldi

By

on

Yaklaşık bir ay kadar önce Office uygulamalarını Android işletim sistemi için beta olarak kullanıcılara açan Microsoft, bugün itibariyle uygulamaları Play Store’a yükledi. Türkiye’nin de içinde bulunduğu 83 farklı ülkedeki kullanıcılar, artık Word, Excel ve PowerPoint uygulamalarını Google Play Store’dan indirerek Android cihazlarında kullanabilecek.

Bir milyardan fazla kullanıcıya sahip olan dünyanın en popüler işletim sistemi Android’in, bu seneye kadar Microsoft tarafından biraz görmezden gelindiğini söylersek yanılmış olmayız. Ancak bir milyardan fazla insana verimlilik yazılımlarını ulaştırma şansınız olduğunda, bunu kaçırmamanız gerekir. Nitekim Microsoft da geçtiğimiz yıl Kasım ayında Office uygulamalarını bazı Android tabletler için çıkarmış ve doğru yolda ilk adımını atmıştı. Mayıs ayında Android için Office önizleme sürümünü teste açan şirket, nihayet sürece noktayı koydu ve uygulamalarını herkes tarafından ulaşılabilir hâle getirdi.

Android için Office uygulamalarının 1 GB üzeri RAM’e sahip olan ve Android 4.4 KitKat veya daha sonra çıkan bir sürüm ile çalışan telefonlarda kullanılabilir olacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir