Gündem

Microsoft Office uygulamaları Android telefonlara geliyor

By

on

Bir milyardan fazla kullanıcıya sahip olan dünyanın en popüler işletim sistemi Android, şimdiye kadar Microsoft tarafından biraz görmezden gelinmişti. Ancak bir milyardan fazla insana verimlilik yazılımlarını ulaştırma şansınız olduğunda, bunu kaçırmamanız gerekir. Nitekim Microsoft da geçtiğimiz yıl Kasım ayında Office uygulamalarını Android tabletler için çıkarmış ve doğru yolda ilk adımını atmıştı. Bugün itibariyle de Word, Excel ve Powerpoint’i Android akıllı telefonlar için test programına açan Microsoft, dev bir adım daha attı.

Yeni uygulamaları Android akıllı telefonlarda denemek için, ilk olarak Google+’ta bulunan Microsoft Office for Android topluluğuna katılmak gerekiyor. Android telefonunuzu kullandığınız hesabınız ile topluluğa katıldıktan sonra, yazının en altındaki linklere basarak önizleme programına katılıp test kullanıcısı olabilirsiniz.

Yeni uygulamalar, şu an için Google Play’de bulunan Office Mobile uygulamasının yerini alacak ve Android tabletlerdeki dokunmatik dostu mevcut Office deneyimini küçük ekranlı cihazlara getirecek.

Office uygulamalarını Android akıllı telefonlra getirmek ise şirket açısından oldukça önemli ve büyük bir stratejik hamle olarak görülebilir. Microsoft’un en büyük gelir kaynağı olan Office yazılımları artık platformu fark etmeksizin kullanıcı neredeyse orada olmalı. Microsoft da bu yolda ilerlemesini sürdürüyor.

İndirme linkleri: Word, Excel, PowerPoint

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir