Gündem

Microsoft Office, telefonlara ücretsiz oldu

By

on

Geçtiğimiz günlerde iPad için Microsoft Office‘in sunulmasının ardından, şirket bugün de uygulamasını Android ve iOS akıllı telefonlarda ev kullanımı için tamamen ücretsiz hale getirdi. Yeni Office Mobile sürümleri direkt olarak Apple App Store ve Google Play‘den indirilebiliyor. Microsoft, bu kararın alınmasına sebep olarak, Windows Phone için Office Mobile uygulamasını, iOS ve Android’de de eş bir seviyeye çekmek olarak gösteriyor. Sonuç olarak Office Mobile ile artık akıllı telefon kullanıcıları belgelerini ücretsiz olarak görüntüleyip düzenleyebilecek. Artık düzenleme için Office 365 aboneliği gerekmeyecek.

Office Mobile’ın güncellenen sürümlerinde ise yeni bir özellik bulunmuyor, iki uygulama marketindeki değişim günlüğünde de şu ifadelere yer veriliyor:

  • Android telefonlar için Office Mobile artık ev kullanımı için ücretsizdir.
  • Hata düzeltmeleri ve kararlılık geliştirmeleri.

“Ev kullanımı” ifadesi ise, Microsoft’un halen şirketlere Office 365 aboneliğini zorunlu kıldığını gösteriyor ancak şirketin bu kuralı uygulaması zor görünüyor. Çalışanlar uygulamayı bireysel olarak indirebilir ve kişisel cihazlarını da işe getirip orada kullanabilirler.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir