Gündem

Microsoft Office 10 inçten küçük cihazlara ücretsiz olacak

By

on

Microsoft, mobil dünyanın zorunluluklarına boyun eğerek herkesi şaşırtmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Çin’de düzenlenen etkinlikte Windows 10’un korsan kopya kullananlar dahil tüm Windows kullanıcılarına ücretsiz olacağını açıklayan Microsoft, bu sefer de küçük ekranlı cihazlarda Office uygulamalarının ücretsiz olacağını duyurdu.

Office 365 Uygulamalar ve Servisler bölümü genel müdür yardımcısı Kirk Koenigsbauer, bugün resmi blog üzerinden yaptığı açıklama ile Office uygulamalarının mobil platformlarda ücretsiz olacağını açıkladı. Yani, tüm Windows, Android ve iOS cihaz sahipleri Office uygulamalarına ücretsiz olarak ulaşacak.

Blogda yapılan açıklama şu şekilde:

“Araştırmalarımız sonucunda, 10.1 inç ve daha düşük boyutta ekrana sahip olan cihazları tamamen mobil kategorisine aldık. Muhtemelen birçoğunuz Office uygulamalarını hareket hâlindeyken de kullanıyor ancak bu deneyim PC veya Mac cihazlarda olduğu kadar rahat olmuyor. Bu süreçte fare veya klavye kullanmıyor ve dokunmatik arayüz ile yetinmek durumunda kalıyorsunuz. Böyle bir kullanım da nihayetinde ‘pro’ sayılamıyor.”

Sonuç olarak, Microsoft, Windows 10 ile birlikte mobil Ofis uygulamalarını Android, iOS ve Windows platformlarında ücretsiz yapacak. Ancak Office 365 hizmetinden faydalanmaya devam etmek için hizmetin abonelik ücretini ödemek gerekecek.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir