Gündem

Microsoft Lumia 535 resmen tanıtıldı

By

on

Microsoft’un beklenen 11 Kasım duyurusu günün ilk saatlerinde gerçekleşti. Daha önceden sızıntılarını gördüğümüz, giriş seviyesi akıllı telefon Lumia 535, Türkiye saati ile sabaha karşı 5 sularında daha önce ismi Nokia Conversations olan ancak sonrasında Lumia Conversations’a çevrilen resmi Microsoft blogundan duyuruldu.

İsminde Microsoft imzası taşıyan ilk Windows Phone akıllı telefon olan Lumia 535, bu aydan itibaren tek ve çift SIM kart seçenekleriyle önce Uzak Doğu ülkeleri olmak üzere dünya genelinde satışa çıkacak.

Lumia-535_Back_Cyan

Microsoft Lumia 535, 1.2 GHz 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon işlemciye, 1 GB RAM’e ve 8 GB dahili depolama alanına sahip. Telefonun depolama alanı microSD kart desteği ile arttırılabiliyor. 960 x 520 piksel çözünürlüğe sahip 5 inç qHD IPS ekranı, gün ışığında okuma özelliği sunuyor ve Corning Gorilla Glass 3 teknolojisi barındırıyor. Telefonun hem önünde hem de arkasında 5 MP kamera bulunuyor. Bu da 5 inç ekranla birleştiğinde telefona “5x5x5 akıllı telefon paketi” şeklinde bir tanıtım imkanı sunuyor. 8.8 mm kalınlığında olan Microsoft Lumia 535, 146 gram ağırlığa ve 1905 mAh değerinde de bir bataryaya sahip.

Lumia Denim desteğiyle Windows Phone 8.1 işletim sistemine sahip olarak piyasaya sürülecek olan Lumia 535, önceki modellerde de gördüğümüz çok sayıda Microsoft hizmetini ücretsiz sunuyor.

Vergiler harici Avrupa için belirlenen fiyatı 110 Euro olan telefonun, ülkemizde 500 TL bandında bir fiyat etiketine sahip olmasını bekliyoruz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir