Gündem

Microsoft Lumia 1330 göründü

By

on

Microsoft’un önümüzdeki süreçte hangi telefonu çıkaracağı konusunda hiçbir bilgi yok. Lumia 1330 da herhangi bir resmiyete kavuşmuş değil. Ancak Microsoft Endonezya şubesi, Facebook’tan paylaştığı yeni bir görsel ile şirketin yeni orta sınıf phablet’ini göstermeye başladı. LTE ve 3G versiyonlarıyla gelecek olan çift SIM bağlantı özelliği üzerinden reklamı yapılan telefon, LTE destekleyen çift SIM kart özelliğine sahip ilk Lumia olacak.

lumia 13303

Bunun dışında üç adet de tek SIM versiyonu olacak olan telefon, daha önce sızan verilere göre 5.7 inç boyutunda bir ekranda 720p çözünürlük destekleyecek. Yine de şahsen pek makul ve güvenilir bulmadığımız bu dedikodulara çok itibar etmemek gerektiğini düşünüyoruz. Telefonun ekranı, selefi gibi 6 inç de olabilir.

Ancak emin olduğumuz bir şey var ki, kamerası Lumia 1320’den çok daha iyi olacak. Şu an için telefonun, Zeiss lens ile 1080p çözünürlükte video çekebilen 14 MP arka, 5 MP de ön kameraya sahip olması bekleniyor. Yine de telefonda Snapdragon 400 yonga setiyle 1 GB RAM olacağı da söylenenler arasında, bu kısım pek heyecan yaratmıyor açıkçası.

Sonuç olarak, Microsoft Endonezya’nın paylaştığı fotoğrafta yalnızca “Yakında” yazıyor. Microsoft’un 2 Mart günü Mobil Dünya Kongresi kapsamında bir basın toplantısı olacak ve orada telefonla tanışabiliriz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir