Gündem

Metal Gear Survive ortaya çıktı

By

on

Hideo Kojima sonrası dönemde Konami’nin Metal Gear adını taşıyan ilk oyunu, kooperatif oynanışa sahip bir zombi macerası!

Oyun dünyasının en ünlü serilerinden biri olan Soğuk Savaş dönemi kirli politik oyunlar ve dev robotlar temalı, gizliliğe dayalı aksiyon oyunu Metal Gear Solid’in yaratıcısı Hideo Kojima, geçtiğimiz yıl olaylı bir şekilde yapım şirketi Konami ile yollarını ayırmıştı. Ayrılışının ardından piyasaya sürülen ve büyük başarı yakalayan Metal Gear Solid V: The Phantom Pain‘in seriye nokta koyması bekleniyordu.

Ne var ki anlaşılan Konami aynı fikirde değil; Metal Gear adını rafa kaldırmaya henüz hazır olmayan şirket seriyi yeni bir oyunla “hayata döndürdü”. Metal Gear Survive (MGS) adını taşıyan yapımın, ana serinin baş karakteri Solid Snake ile ya da gizlilik temasıyla pek ilgisi yok. Oynanış açısından Steam’deki herhangi bir “zombi saldırısında hayatta kalma” temalı oyunu andıran MGS, son oyunda saldırıya uğrayan ana üste mahsur kalıp, alternatif bir konuma ışınlanan bir grup askerin zombilere karşı koyma mücadelesini anlatıyor.

Önümüzdeki yıl piyasaya sürülmesi planlanan Metal Gear Survive için yayınlanan ilk video pek fazla şey vadetmiyor. Kooperatif oynanış, tahminen kendi silahını yapma ve geliştirme özelliği gibi bu tür yapımların tüm standartlarını barındıran “öz hakiki” Metal Gear’ın oyunculara başka sürprizler sunup sunmayacağını ise 2017‘de öğreneceğiz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir