Gündem

Messenger’a görüntülü konuşma geldi

By

on

Facebook, bugün Messenger uygulamasına görüntülü arama özelliği geldiğini duyurdu. Yani, artık Facebook’tan arkadaş olduğunuz kişilerle telefon veya tabletiniz ile rahatlıkla görüntülü konuşma yapabileceksiniz. Apple’ın cihazlarında bulunan FaceTime ile benzer özellikler gösteren yeni Messenger’ı ise Türkiye’de henüz kullanamayacağız.

iOS ve Android cihazlar için yayınlanan güncellemeyle birlikte Messenger’da görüntülü konuşma özelliği ilk olarak Belçika, Birleşik Krallık, Birleşik Devletler, Danimarka, Fransa, Hırvatistan, İrlanda, Kanada, Laos, Litvanya, Meksika, Nijerya, Norveç, Polonya, Portekiz, Umman ve Uruguay’daki kullanıcılar tarafından kullanılabilecek. Facebook, yeni özelliğin diğer ülkelere de önümüzdeki aylarda geleceğini belirtiyor.

Uygulama içerisinde görüntülü arama yapmak ise oldukça kolay. Sohbet ekranının sağ üst kısmındaki video simgesine dokunduğunuz anda, Messenger’daki sohbetin içerisinde bir görüntülü arama başlıyor. Kullanıcıların hangi platformda Messenger’ı kullandığı önemli olmaksızın arama yapmak da mümkün.

Son dönemde farklılıklara sahne olan Messenger’a geçtiğimiz ay para gönderme özelliği gelmiş, bu ayın ilk günlerinde ise Web arayüzü yayına alınmıştı. Facebook’un ayrı bir mesajlaşma uygulaması olarak Messenger’ı daha da iyileştirmeye çalıştığı ortada. Başarılı olup olmayacağını ise zaman gösterecek.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir