Gündem

Messenger için artık Facebook hesabı gerekmiyor

By

on

Mobil dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarının büyük çoğunluğu, yıllar önce telefon numarasıyla giriş yapma yöntemini kullanmaya başlamıştı. Bu uygulamaların arasına girmeye çalışan Facebook Messenger ise şu zamana kadar uygulamayı kullanabilmek için bir Facebook hesabı gerektiriyordu. Artık bu düzen değişiyor.

messenger-sign-up-android

İlk etapta ABD, Kanada, Peru ve Venezuela’da devreye giren yeni sistemle, Facebook hesabınız olmadan bile Messenger’a giriş yapabiliyorsunuz. Uygulamayı kurduktan ve ilk kez çalıştırdıktan sonra, ekranın üst kısmında “Facebook hesabınız yok mu?” ifadesi yer alacak ve buradan telefon numarası ile giriş yapmak mümkün olacak.

Sonrasında bir isim belirtmeniz ve fotoğraf eklemeniz gerekse de, Messenger’a Facebook hesabı olmadan giriş yapmak burada bitiyor. Facebook’u kullanmayan insanlar için düşünülen bu düzen ile çok daha fazla sayıda kullanıcıyı Messenger’a çekmek isteyen Facebook, doğru yolda bir adım atmış gibi görünüyor.

Bu özelliğin tüm dünyaya ne zaman açılacağı ise bilinmiyor. Önümüzdeki aylarda yukarıda saydığımız dört ülke dışındaki ülkelerde de telefon numarası ile Messenger kullanılmaya başlayacaktır.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir