Gündem

Meerkat Android’e geldi

By

on

Geçtiğimiz aylarda çıktıktan sonra direkt popüler olan anlık yayın uygulaması Meerkat, sonunda Android’e de geldi. Twitter’ın API’ını kullanarak çok sayıda kullanıcıya ulaşan ve iOS’teki uygulamayla yayın yapıp yayınlara yorum göndermeye olanak sağlayan uygulamanın başarısının ardından, Twitter da kendi uygulaması Periscope’u çıkarmıştı.

Geçtiğimiz hafta sonu Google Play Store’daki yerini alan Meerkat, ne yazık ki hâlen adının yanında bir Beta etiketi taşıyor. Yani uygulama tam anlamıyla kusursuz değil ve kullanım sırasında çeşitli hatalar verebiliyor. Uygulamanın beta sürecinden çıkıp ne zaman tam sürüm hâlinde yayınlanacağı hakkında ise henüz bir bilgi yok.

Meerkat’in ne yaptığını bilmeyenler için, akıllı telefondan tüm Twitter takipçilerinize anlık canlı video yayını yapmayı sağlayan bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. iOS cihazlarda bir süredir kullanımda olan uygulama oldukça geniş kitlelere ulaşmış ve yeni bir medya ortamı yaratmıştı. Şu an için Twitter’ın çıkardığı Periscope da yalnızca iOS cihazlarda hizmet veriyor ancak dev sosyal ağ, canlı yayın uygulamasının Android sürümü için de çalıştıklarını belirtmişti.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir