Gündem

McLaren: Apple bize yatırım yapmayacak

By

on

Apple’ın lüks otomobil üreticisi McLaren’i satın alacağı haberlerine yalanlama geldi.

Apple’ın Project Titan kod adıyla geliştirdiği iddia edilen kendi otomobiliyle ilgili son söylenti, şirketin hız kazanmak adına ünlü süper otomobil üreticisi McLaren’i satın alacağı yönündeydi. İddiaya göre teknoloji devi, hem Lit Motors adında kendini dengeleyebilen elektrikli motosikletler yapan bir startup’ı hem de otomobilleriyle bilinen İngiliz mühendislik şirketi McLaren Technology Group‘u satın alacaktı.

İlk olarak Financial Times‘ta yayınlanan ve New York Times tarafından desteklenen iddialarda, Apple’ın McLaren’e yatırım yaparak ya da tamamen satın alarak kendi otomobili için çalışmalarına ivme kazandırmak istediği belirtiliyordu. iPhone üreticisinin yakın dönemde Çinli Uber rakibi Didi Chuxing‘e yaptığı 1 milyar dolarlık yatırım da şirketin kendi dört tekerini hazırlamak için ne kadar hevesli olduğunu gösteriyordu.

Ne var ki konuyla ilgili New York Times’a yanıt veren McLaren yetkilileri, şirketin hiçbir şekilde potansiyel bir yatırım için Apple ile görüşme halinde olmadığını açıkladı. Elbette bu yalanlama, doğrudan bir satın alma ihtimalini ortadan kaldırmıyor ancak anlaşılan böyle bir gelişme şimdilik yakın görünmüyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir