Gündem

macOS Sierra beta sürümü güncellendi

By

on

Apple, önceki güncellemenin üzerinden bir hafta geçmeden macOS Sierra Public Beta 6’yı yayınladı.

Hafta başında yayınlanan macOS Sierra geliştirici beta 7/Public Beta 6 sürümü, Mac bilgisayarlardaki işletim sisteminin bu sonbaharda çıkacak yeni versiyonu olan Sierra beta programına kayıtlı olan tüm kullanıcılar tarafından indirilebiliyor.

Beta kullanıcılarının App Store‘a giriş yaparak, Güncellemeler başlığı altından gerekli güncellemeyi yapması yeterli oluyor. Benzer şekilde geliştiriciler de Apple Geliştirici Merkezi üzerinden kendi sürümlerini indirebiliyor. Fazla bekletmeden yayınlanan bu yeni versiyonda bulunan detaylar Apple tarafından açıklanmazken, notlarda güncellemenin tüm kullanıcılar için tavsiye edildiği belirtiliyor.

Geçtiğimiz Cuma günü yayınlanan iOS 10 beta sürüm güncellemesi 60 MB’lık bir boyuta sahipti. macOS için çıkan bu yeni sürüm ise 2,14 GB boyutunda. Eğer henüz beta sürüme kaydolmadıysanız, Apple Açık Beta Programı üzerinden kayıt yaptırmanız mümkün.

Uzun yıllar OS X adını, yırtıcı kedi familyasındaki çeşitli hayvanların isimleriyle süsleyen Apple‘ın masaüstü işletim sistemi, macOS Sierra itibarıyla yeni bir isme sahip olacak. Beta aşamasının tamamlanmasının ardından, Sierra’nın Eylül-Ekim döneminde tüm kullanıcılara açılması bekleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir