Gündem

Mac OS X Yosemite’ın Wi-Fi sorunu büyüyor

By

on

Geçtiğimiz Perşembe günü tam sürümü yayınlanan Mac OS X Yosemite’ın Wi-Fi konusunda aldığı şikayetler hızla artıyor. Yayınlandığı günden bu yana sosyal ağlarda ve forum sitelerinde birçok kullanıcı, OS X Yosemite güncellemesinden sonra Wi-Fi bağlantılarının sürekli kopmasından veya direkt sonlanıp tekrar bağlanmamasından şikayet ediyor. Apple’dan konu ile ilgili henüz bir açıklama gelmese de, şirketin kendi destek forumlarında da konu gittikçe büyüyor.

Apple Destek forumlarında “OS X Yosemite Wi-Fi Sorunu” başlıklı bir konu, 200’e yakın yorum ve 12.000’den fazla kez görüntülenme ile popüler konular arasından inmezken, “Yosemite Wi-Fi’ı bitirdi” başlıklı bir diğer konu da 100 yorumu aştı ve 10.000’den fazla kez görüntülendi. “Yosemite” ve “Wi-Fi” şeklinde Twitter’da arama yapıldığında da uzun bir şikayet listesiyle karşılaşılıyor.

Sorun yaşayan kullanıcılar, Yosemite’ı yükledikten sonra bağlantının aşırı derecede yavaşlaması, sık sık kesilmesi veya hiçbir şekilde Wi-Fi bağlantısı sağlayamama şikayetleri bildiriyor. Forumlarda işletim sistemini yeniden yüklemek, Bluetooth’u kapatmak, sistem ayarlarıyla oynamak veya diğer çok adımlı işlemleri uygulamak gibi çeşitli çözümler olsa da, bu yöntemlerle yeniden bağlantı kurabilen kullanıcı sayısı oldukça az. Apple Destek forumlarından bir kullanıcı, konuyla ilgili olarak: “Anladığım kadarıyla kullanıcı tarafında yapılacak bir şey yok. Sorun tamamen Apple tarafından çözülmeli. Birçok makinenin en önemli özelliklerinden biri olan ağ bağlantısı daha tam çalışamazken işletim sisteminin yayınlanması büyük rezalet.” şeklinde bir ileti yazdı.

Aynı şekilde Twitter’da da Apple’a ağır ithamlar ile şikayet tweet’leri hızla artıyor. iOS 8‘i çıkardıktan sonra da bu tür bir sorunla karşılaşıp, güncellemeyi hızla geri çeken Apple’dan herhangi bir yorum veya açıklama gelmiş değil.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir